MENU

Výlety
Při natáčeních a cestách pěšky a na kole jsem měl příležitost poznat stovky krásných míst naší země. Tolik rozmanitosti na malé ploše snad nenajdete jinde na světě. "Zemský ráj to na pohled" sice zní poněkud pateticky, ale text naší nejznámější písně není daleko od pravdy. Doufám, že tyto krátké spoty budou inspirací pro vaše výlety.

Praha

Údolí Housle V pražských Lysolajích se projdeme po naučné stezce. Tu ocení především milovníci geologie - na vrstvě starohorních břidlic leží křídové pískovce. A na nich spraše, které sem byly naváty během doby ledové. Navštívit můžete i sto let starý ovocný sad, ve kterém rostou jabloně a třešně, se kterými se už téměř nikde jinde nesetkáte.
Pardubický kraj

Motomuzeum Silné silniční motocykly ze 70. a 80. let, tzv. youngtimery, můžete obdivovat v Motomuzeu v Sezemicích. Majitel Libor Novák založil sbírku, čítající na 150 strojů značek BMW, Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Moto Guzzi, Ducati, Laverda, Benelli, Moto Morini, Gilera, Maico, Hercules, MZ, Zündapp, Norton a Hesketh.