MUDr. Pavel Tománek - Láska k medicíně, umění a sportu

Dnes Vás nabízíme krátký výlet do regionu s malebnou přírodou obklopující údolní nivu řeky Odry, u které snadno získáte pocit, že se zde zastavil čas. Vítejte v srdci Poodří, kde MUDr. Pavel Tománek spojuje svět medicíny se svou vášní pro život. Jako diabetolog a internista vede již bezmála 20 let ambulanci na poliklinice v Kopřivnici a k tomu, aby neztratil kontakt s nemocniční medicínou, slouží na pohotovosti v nemocnicích v Bílovci a Hranicích na Moravě.

Jeho život se však nezužuje pouze na medicínu a péči o pacienty s diabetem; je to příběh o muži, který miluje sport, umění a kulturu. Od mládí vyzkoušel řadu sportů, ať už to byl fotbal, tenis, závodní plavání, basketbal či squash, kterému se v současnosti věnuje asi nejvíce. Jako milovník výtvarného umění si nenechá ujít návštěvu galerie nebo muzea v žádném větším městě, kam zavítá, kromě toho přispěl k založení biografu Artefakt v Novém Jičíně a také k natočení filmového dokumentu o legendě české diabetologie, profesoru Jaroslavu Rybkovi. Jeho láska k hudbě ho dokonce přivedla k tomu, že se v pozdějším věku naučil hrát na klarinet, aby se tak přiblížil svému filmovému oblíbenci Woodym Allenovi, který už od konce šedesátých let na tento nástroj hrává v doprovodu své skupiny v kavárně hotelu Carlyle na Manhattanu.

Podívejte se na krátký videomedailonek MUDr. Pavla Tománka, který se, jak sám říká, „snaží žít tak, aby ho medicína stále bavila a naplňovala.“

(Vyrobeno pro Czech Health Interactive a projekt Dianews.cz)