Rolnička 2006 - režie, kamera, střih, 2006
Rolnička je křesťanské centrum poskytující sociální, vzdělávací, terapeutické, pracovní a rehabilitační služby šité na míru dětem a dospělým s různými typy postižení a jejich rodinám z Táborska, především okolí Soběslavi. Dnes navštěvuje Rolničku denně více než 80 dětí i dospělých s postižením z celého Táborska.

Sparta - Miroslav Matušovič - režie, kamera, střih, 2005
Pilotní díl seriálu desetiminutových dokumentů o hráčích prvoligového klubu Sparta Praha. M. Matušovič začal rozvíjet svou nadějnou kariéru v Ostravě, z jejíž mládežnické líhně pochází. V sezoně 2003/2004 velkou měrou přispěl k nečekanému titulu mistra republiky Baníku Ostrava a byl i blízko účasti na mistrovství Evropy 2004. Po svém příchodu do Prahy řešil problém s fanoušky, kteří mu vyčítali jeho minulost.

Popis jednoho zápasu - kamera (režie P. Štingl), 2004
Dokument, nazvaný podle stejnojmenné Kafkovy povídky, zachycuje tříletý zápas výtvarníka Jaroslava Rony o ztvárnění pomníku Franze Kafky. Fenoménem dokumentu je několikaměsíční zápas o hledání tvaru. Pomník, rozkročený přesně nad hranicí Starého Města pražského a Josefova, je největším monumentem posledních desítek let odhaleným v centru Prahy.

To je Waldemar! - kamera (režie F. Menzel), 2002
Film se natáčel po Čechách, např. v Poděbradech ve sklárnách, kde se W. Matuška učil sklářem, točilo se i na Karlštejně, na místech, kde vznikal populární filmový muzikál, v němž Matuška hrál. Režisér zprostředkoval setkání Waldemara Matušky s mnoha jeho starými přáteli, z nichž například s přítelem z dětství se Matuška neviděl více než 40 let. Scény z Floridy a z Matuškova domácího prostředí ve filmu přiblíží home video, které natáčel Matuškův syn Waldemar.

Druhý život Lidic - kamera (režie P. Štingl), 2002
Počátkem léta roku 1942, krátce po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, byla vypálena vesnice Lidice nedaleko Prahy. Krátce po této události napsal spisovatel Viktor Fischl námět k dokumentárnímu filmu, jenž měl působit jako rekonstrukce této události. Snímek hned v roce 1942 realizoval věhlasný režisér Humphrey Jennings ve vsi Cwmgiedd v jižním Walesu. Druhý život Lidic je dokumentární esej o proměnách pohledu na lidickou tragédii.

Divadlo na zkušené - kamera (režie P. Štingl), 2001
Dokumentární film o dvou sezónách tradiční pražské loutkové scény. Po zbourání někdejšího Ústředního loutkového divadla na Senovážném náměstí v Praze se soubor i loutky staly bezdomovci. Bloudily městem, až objevily staré kino Skaut, kde se usadily. Tento prostor ve Vodičkově ulici v Praze byl přebudován na divadlo, a tak vzniklo nové moderní loutkové divadlo Minorežie

Jak se točil Cabriolet - režie, kamera, 2001
Film o natáčení nezávislého filmu Marcela Bystroně Cabriolet, oceněného cenou za debut na festivalu Finále Plzeň 2001.

Děti disentu - kamera (režie O. Dabrowská), 2001
Život slavných disidentů za totality, viděný očima jejich, dnes už dospělých dětí.

Peklo na zemi - kamera (režie V. Jasný), 2000
Film Vojtěcha Jasného Peklo na zemi je součástí cyklu pěti dokumentů s názvem Broken Silence (Prolomené ticho), na němž se kromě něj v rámci projektu nadace Survivors of the Shoah Visual History Foundation, kterou v roce 1994 založil v USA režisér Steven Spielberg, podíleli další čtyři renomovaní filmoví tvůrci (Andrzej Wajda, Pavel Čuchraj, Luis Puenzo, János Szasz). Jasného snímek je sestaven z výpovědí českých občanů židovského původu, kteří se jako velmi mladí stali oběťmi brutální zvůle.

Praha mizerná - Dejvice - kamera (režie M. Straka), 1999
Cyklus dokumentárních filmů na základě námětu režiséra Š. Kačírka, kterého zaujaly eseje historika Josefa Kroutvora, vycházející v časopisu Revolver Revue. Praha mizerná ukazuje ostrůvky starých časů, které nezadržitelně mizí před očima.

Praha mizerná - Smíchov - kamera (režie Š. Kačírek), 1999
Centrem Smíchova nebylo nikdy náměstí, ale vždy křižovatka U Anděla.

Žabař - režie, kamera, 1999
Film o slavném paleontologovi Z. V. Špinarovi, ukazující jeho lásku k přírodě a nesmírnou píli, kterou svému oboru věnoval. Díky podpoře nejbližších členů rodiny mohly vzniknout nejen základní učebnice paleontoligie u nás, ale i desítky obrazových rekonstrukcí pravěkých zvířet ve spolupráci s malířem Burianem.

Brunclíci - režie, kamera, 1998
Tento film je holdem nejen „brunclíkům“, ale i všem ostatním filmovým řemeslům. Brunclíci, výrobci filmových ruchů, žáci dnes již legendárního pana Brunclíka, strávili mnoho let svého života ve tmě ruchového studia.

Vokolek - režie, kamera, 1997
Filmový portrét pardubického rodáka Vojmíra Vokolka, grafika, malíře fresek, sochaře a básníka, ukazuje nelehkou cestu umělce, směřujícího k prapodstatě uměleckého vyjádření. Jeho tvorba, která je známa jen poměrně úzkému okruhu lidí, se setkává již po dlouhá léta s nepochopením. Mnohé Vokolkovy výtvory již zanikly, grafiky byly rozdány, fresky ničí vlhkost a lhostejnost farníků i církve, dřevěné objekty požírá červotoč.

Akce člověk - kamera (režie M. Najbrt), 1996
Fabulovaná skrumáž na téma člověk jako estetický objekt. Film kombinuje hrané a dokumentaristické prvky.

Bratři - kamera (režie T. Remundová), 1996
Dva bratři z Dolních Věstonic - jeden archeolog a komunista, druhý gynekolog a člen zastupitelstva za pravicovou ODS. A k tomu vyprávění staré moravské maminky o jejich nelehkém dětství a životě ve Věstonicích před vybudováním Novomlýnských nádrží.

Reich - kamera (režie Š. Kačírek), 1995
Fotografická tvorba krajináře Jana Reicha - obrazové ztvárnění černobílého snímku je stylizováno ve stylu Reichových fotografií.

Vynález Krásy - kamera (režie M. Najbrt), 1994
Hraný dokument ve stylu české klasiky šedesátých let odhaluje překvapivá fakta o vzniku a původu jednoho amatérského vynálezu, který zásadně ovlivnil historii jedné z nejbizarnějších sfér našeho společenského života - totiž pop-music.