Cyklotrasy a singltreky

Značené turistické cesty u nás vznikaly desítky let. Vedou překrásnými místy, často daleko od civilizace. Nalezneme na nich množství pěkných vyhlídek, seznámíme se s historií i přírodními zajímavostmi. Naproti tomu velká část oficiálních cyklotras je značena po frekventovaných silnicích a asfaltových cestách, vedoucích málo zajímavou krajinou. Oficiální cyklotrasy jsou nudné pro pravověrné bikery a nebezpečné pro jejich děti.

Proto existuje celá řada tras neoficiálních, cyklisty vyzkoušených. Ideálem je singltrek - úzká pěšinka, vinoucí se terénem s různým stupněm sjízdnosti, případně méně náročné širší polní a lesní cesty bez asfaltové pokrývky. Seriál Cyklotrasy propaguje krásu svobodného ježdění ve volné přírodě. Některé trasy vedou těžším terénem a nejsou pro každého cyklistu, jiné jsou svou nízkou obtížností vhodné pro rodiny s dětmi. Jednotlivé díly připravoval a točil dokumentarista a kameraman Marek Tichý ve spolupráci s přáteli bikery.


Cyklotrasy 2. série, díly 13 -
Připravujeme:
Cyklotrasy 016 - Křivoklátská vrchovina
Cyklotrasy 015 - Vizovické vrchy
Cyklotrasy 014 - Baťův kanál
Cyklotrasy 013 - Polabským lesem


Cyklotrasy 1. série, díly 1 - 12
byly natočeny ve spolupráci s idnes.cz a společností Author (Universe Agency spol.s r.o.). Doprovodné články a fotografie byly publikovány na idnes.cz v sekci cestování - kolo.

Cyklotrasy 012 - Rychlebské hory
Cyklotrasy 011 - Zlatohorská vrchovina
Cyklotrasy 010 - Chřiby
Cyklotrasy 009 - Přes brody Bítýšky
Cyklotrasy 008 - Český Les
Cyklotrasy 007 - Jizerské hory
Cyklotrasy 006 - Na sever od Litoměřic
Cyklotrasy 005 - Pelhřimovsko
Cyklotrasy 004 - Po hrázích jihočeských rybníků
Cyklotrasy 003 - Kokořínsko
Cyklotrasy 002 - Brdy přes Plešivec na Kuchyňku
Cyklotrasy 001 - Praha, Vltavský okruh