Dvě holčičky z Prahy, Majda a Týnka, zažívají se svými rodiči řadu dobrodružství. Nejezdí na prázdniny a dovolené, ale na expedice. Po všech těch horských tůrách a náročných cyklomaratonech v drsném terénu, které plánoval táta, aby se děvčata zocelila, by si snad zasloužila trochu oddechu u moře, šplouchání ve vlnách, potápění, stavění hradů z písku, opalování a lenošení. Jednoho dne to tátovi navrhla. On s tím kupodivu souhlasil. Jenže pak dodal: "K moři pojedeme, ale na kole!" Nazval to expedice "Cesta k moři." A co na to maminka? Jen se usmívala.

Cesta k moři, 17. díl (Máme super pokojík) 02.05.2017
Malování je zábava. S maminkou uklízíme hračky a tátovi batikujeme trika. Jeden pokoj je oranžový a druhý fialový. Táta se vzteká, protože ulomil hliníkové dráty. My se těšíme na náš nový pokojík, ale předtím ještě navštívíme Majenčin koncert.
Cesta k moři, 16. díl (Slavoj Houslice a porcování daňka) 25.04.2017
Naše rodina hraje fotbal už třetí generaci za Slovan Lochovice. V seriálu Okresní přebor klub přejmenovali na Slavoj Houslice. Babička Pája nemá ráda umělce z Prahy a táta dostal zánět průdušek. Porcujeme daňka a malujeme byt. Strejda Milan přiveze nábytek.
Cesta k moři, 15. díl (Kolo 24” a tažná tyč Trail Gator) 18.04.2017
Jsme vlastenci a kupujeme česká kola, ikdyž se vyrábějí na Tchaj-wanu. Naše dětské kolo 24“ má vzduchovou vidlici a váží 11 kg. To je o 9 kg méně, než váží kolo z hypermarketu. Majenka si vybrala odlehčené karbonové super kolo. Táta už se nesměje.
Cesta k moři, 14. díl (Dětská kola 12 – 20 palců) 11.04.2017
Na kolech dřeme už odmalička. Obě jsme se těšily, až dostaneme kolo s přehazovačkou, protože na kole s torpédem se nám špatně brzdilo. Kola pro malé děti jsou těžká. Nedivte se, že nám rodiče pomáhali do kopců. A maminka? Stále se usmívala. I v divočině.
Cesta k moři, 13. díl (Hospůdky a Evropská unie) 04.04.2017
Jezdíme divočinou a potřebujeme spoustu energie. Křížaly a sušené maso nejsou špatné, ale bez vydatného oběda se neobejdeme. Objevujeme dobré hospůdky, ale těch v poslední době ubývá. Proto máme spoustu vynálezů, které nám v přírodě pomohou přežít.
Cesta k moři, 12. díl (Lyžování v Mitterdorfu) 28.03.2017
Když jsme přišly o ubytování v Krkonoších, začaly jsme lyžovat na Šumavě. Nebo spíš v Bavorském lese, kde jsou sjezdovky krásně upravené až do jara, neplatí se za parkování a lidé jsou zdvořilí. A pro děti je čaj zdarma!
Cesta k moři, 11. díl (Cyklosedačka Hamax Siesta) 21.03.2017
S cyklosedačkou se dá jet do každého terénu, ale není pro úplně malá miminka. Majda v ní jezdila odmalička, Týnka až poté, co jí začal být malý cyklovozík Chariot. Majdě se na sedačce líbilo, Týnce byla zima. A nepomohla ani péřovka.
Cesta k moři, 10. díl (Tibetská kefírová houba) 14.03.2017
Abychom se dožily stovky, pořídily jsme si kefírovou houbu z Tibetu. Houba se jí jen říká a neroste v lese, ale v mléce. Rychle se množí a opředena legendou rozdává se přátelům. Václavu Havlovi ji přivezl dalajláma. A přes přátele přátel se dostala až k nám.
Cesta k moři, 9. díl (Známe všechny nemocnice) 07.03.2017
Tablet je zákeřný a Týnka má otřes mozku. Sníme 30 kilo lesního medu. Ve Žďárských vrších fouká severák. Vozíme celou lékárnu, ale stejně občas skončíme v nemocnici. Majda plachtí přes řídítka a dostane nové kolo. A maminka si zablokuje záda.
Cesta k moři, 8. díl (Sportem ke zdraví) 28.02.2017
Utužování, zocelování, modrý život a skauting. A taky úrazy a nemoci. Pražská Bulovka je jen pro silné povahy, zatímco ve Valmezu je nemocnice, jak z amerického seriálu. Nebezpečné může být i stanování. Krvelační komáři útočí.
Cesta k moři, 7. díl (Vozík za kolo Chariot Cougar) 21.02.2017
Na Šumavě se může kdykoliv ochladit během okamžiku. V osmi stupních nad nulou a v bouřce s krupobitím je dobře jen Týnce ve vozíku. S vozíkem jedeme i na Radhošť. Po sjezdovce vzhůru. To je pro změnu 40°C. Maminka je hrdinka.
Cesta k moři, 6. díl (Domácí jogurt a sýr labneh) 14.02.2017
Když koupená šunka smrdí, vyrobíme si vlastní. Řepa místo borůvek v jogurtu způsobí, že na ebay sháníme jogurtovač. A když koupíme dva za cenu jednoho, zbyde nám litr jogurtu. Co s ním? A tak inspirovány Kluky v akci, vyrábíme zdravé potraviny.
Cesta k moři, 5. díl (Svatba, vzteklina a řízek v Horoměřicích) 07.02.2017
Svatba je velká událost pro všechny, ale děti to prožívají jinak. Pak táta málem dostal vzteklinu, nebo si to alespoň myslel. A řízek nakonec je příjemný bonus. Přesto se holky rozhodnou, že je načase žít zdravě.
Cesta k moři, 4. díl (Lovecká krčna, Tandoor a Yam Yam) 31.01.2017
Během kulinářského putování navštívíme nejlepší hospůdku na Šumavě, ale seznámíme se i s cizokrajnou indickou a thajskou kuchyní. Koncept sněz co můžeš ocení hlavně Majda a tátu jeho gurmetství málem zahubí.
Cesta k moři, 3. díl (Žďárské vrchy, Spejbl a Hurvínek) 24.01.2017
Zimní expedice Žďárské vrchy 2016 v kompletní sestavě i s babičkami nedopadla úplně podle očekávání. Ještě že po návratu do Prahy čekala na všechny zajímavá výstava - Spejbl a Hurvínek v Muzeu hlavního města Prahy.
Cesta k moři, 2. díl (Na Boubín a na Sněžku) 17.01.2017
Majda vypráví, jak to celé začalo. Jak vzal táta mámu na Kokořínsko, aby vyzkoušel, co vydrží. A jak pak cestovali s Majdou na Boubín a Sněžku s kočárkem. Ikdyž na Sněžku, to už Majda šlapala pěšky.
Cesta k moři, 1. díl (Jak to začalo) 10.01.2017
Seznámíme se s oběma holčičkami - Majdou a Týnkou. Týnka je fitka a jí jen zeleninu, Majda miluje sladké. Obě jezdí s rodiči na kole divočinou. Ještě, než začaly trénovat na cestu k moři, sjezdily na kole snad všechna významná pohoří v Čechách.