MENU

2020
Vykulený bulvy 14.9.2020
Konečně! Další okruh v Plaské pahorkatině je dokončen! Celkem šestkrát jsme se vypravili do malebné krajiny u Radnic, abychom prozkoumali terén, který je dobře znám bikerům z Plzně a Rokycan, ale pro nás Pražany skrývá se ve stínů Brd a Křivoklátska.
Jsem zručný cyklomechanik 26.8.2020 Cyklotrasy (pro bikery) 63 – Plaská pahorkatina 2
Po návratu z třítýdenní expedice na Valašsko si má paní Pavlína stále léčí zablokovaný krk, dcera Magdalena (14 let) dává výpověď z naší rodiny, malý ďábel Kristiana (10 let), co nemá pud sebezáchovy, je poněkud znavena a já jsem zdráv, ale mé kolo je v troskách.
Švarná Hanka a tofu v Kelči 17.8.2020 Expedice Valachy 2020, den sedmnáctý
Dalších několik dní uběhlo rychle. Dokončili jsme okruh Beskydy – Lysá hora, navštívili tetu Ažku v Kelči, ulehli se střevní chřipkou, naštestí s lehkým průběhem, vůdce expedice, tedy já, oddělal řetěz, kazetu a převodníky a kromě toho pořád prší.
Krupobití na Lukově 11.8.2020 Expedice Valachy 2020, den jedenáctý
Poprvé se vydáme do Hostýnských vrchů. Přestože jsme odpočívali dva dny u vody, už druhá členka expedice je indisponována a tak do horkého tropického dne vyráží jen Marek (já) a Týnka. Pája s Majdou zůstávají doma.
Lysá hora 8.8.2020 Expedice Valachy 2020, den osmý
Délka trasy 38 km, převýšení 1128 m a dobytí nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd na kole, to je plán dnešního dne. Páju stále bolí úpony na krku a Majda není úplně fit, ale lepší být v lese, než se válet na pláži.
Balatón, neboli Kačák 7.8.2020 Expedice Valachy 2020, den sedmý
Nejúžasnější koupání na Valašsku je v bývalé štěrkovně v Novém Hrozenkově. Výhodou kromě čisté vody je vstup zdarma. Platí se jen parkovné. Na pláži stojí roubené záchodky a je tu i spousta kiosků s klasickými plážovými jídly, jako je párek v rohlíku, langoš a hranolky.
Na Komonec! 6.8.2020 Expedice Valachy 2020, den šestý
Prorazili jsme spodní kryt motoru, natloukl jsem si koleno, Týnka si natáhla sval na noze a jednou spadla a Pája zase nemůže otáčet hlavou. Jen Majdě se nic nepřihodilo. Expedice pokračuje.
Borůvkové knedlíky na Kohútce 5.8.2020 Expedice Valachy 2020, den pátý
Před náročnějším natáčením dalšího dílu Cyklotras (pro bikery) v Hostýnských vrších zvolili jsme dnes program méně namáhavý a vyrazili jsme na kolech na Kohútku na výtečné borůvkové knedlíky. Stále panuje typické valašské léto, je pošmourno, asi bude pršet.
Úraz v autě 4.8.2020 Expedice Valachy 2020, den čtvrtý
Prší. Kromě toho tu máme první úraz. Páju v autě ofouklo a nemůže otáčet hlavu. Otáčet celá se může. Neurologové od Makovského průsmyku po Valmez mají dovolenou (jeden třeba hlídá vnoučata v Praze), nebo je dnes navštívilo tolik pacientů, že nikoho neberou.
Vékávéčka 3.8.2020 Expedice Valachy 2020, den třetí
Vrchařská koruna Valašska je soutěž, které se mohou zúčastnit děti i dospělí. Cílem je absolvovat na kole 20 vrcholů valašských velehor v kategorii dospělých nebo 50 vrcholů v kategorii dětí. Proč to mají děti těžší? No zřejmě proto, že Valaši jsou jako staří Sparťané.
Gustav 2.8.2020 Expedice Valachy 2020, den druhý
Svátek má Gustav. Místní divoký kocourek, žadonící o kus žvance, dostal jméno před lety nenáviděného prezidenta. Týnka vstávala už v šest, aby se mohla s Gustavem pomazlit. Miluje mléko, paštiku a vše, co spadne ze stolu.
Jedeme na expedici 1.8.2020 Expedice Valachy 2020, den první
Je úplně jedno, zda někam jedeme na víkend, na týden, nebo na tři. Množství věcí, které bereme s sebou je konstantní. Mění se jen časem. Zatímco před 10 lety jsme měli tašku cyklověcí + 1 tašku na osobu, teď vozíme 1 tašku cyklověcí a více tašek na osobu.
Karbonový speciál 10.7.2020
Koupit lehké dětské horské kolo je prakticky nemožné, zvláště pokud má mít odpruženou vidlici a kotoučovky. Roky se obě naše děti trápily v terénu s kolem dobře vybaveným, ale nadmíru těžkým. Když má desetiletá bikerka zápolit v terénu s jedenácti kily, zatímco kola dospělých váží o pár kilo méně, není to fér.
2016
Vaří celá rodina 26.11.2016 Vystupujeme v pořadu Kluci v akci
Protože čas od času je nutné pořad Kluci v akci nějak oživit, zvou se kromě profesionálních kuchařů jako hosté i různá zvláštní individua. Tak jsem dostal příležitost vystoupit s receptem na domácí šunku.
Cesta z Boubína do Lochovic, 3 dny, 150 km 6.8.2016 Boubín - Strakonice, 50 km
Celý uplynulý týden strávila naše rodina na dovolené na Šumavě. Respektive na Expedici Šumava, protože o dovolené mají Pája i naše dcery úplně jiné představy (Pája: „Mně by se líbilo v Thajsku, kde je bílej píseček, modrá laguna a takový ty chatrče z roští nad tím.“)
Cesta z Boubína do Lochovic, 3 dny, 150 km 5.8.2016 Plánujeme
Trénink na cestu k moři na kolech zahájíme spanilou jízdou z Boubína do Lochovic. Boubín je kopec na Šumavě a Lochovice malá víska na Berounsku, kde se mimo jiné točil seriál Okresní přebor. A hlavně tam máme děti u babičky.
Cesta k moři 1.8.2016
Po všech těch absolvovaných cyklomaratonech v terénu (hlavně žádný asfalt!) se má děvčata usnesla, že by chtěla jet k moři. Ženy mají mimořádnou schopnost držet při sobě (alespoň občas) a tak bylo pro mou paní a dvě dcery jednoduché mne přehlasovat.